Zahradní kroket

Zahradní kroket

Společenská hra Zahradní kroket

Většina lidí zná kroket ve velmi zjednodušené podobě (projíždět dřevěnými koulemi branky). To je však velký omyl, kroket nabízí mnohem mnohem více.

 

Kroket v lesíku

Nenáročná venkovní aktivita

Kroket je nenáročná venkovní hra, během které se hráči prochází po hřišti a ťukají dřevěným kladivem do barevných koulí. Při hraní kroketu si užiješ příjemné chvíle v přírodě s rodinou či přáteli. Může hrát babička s vnoučkou proti dvěma svalovcům a partie bude vyrovnaná. Nikdo není zvýhodněný. Hra je o taktice, týmové spolupráci a mechanické zručnosti. Vhodné pro děti od 5 do 99 let

 

Kroket na svatbě

Skvělá zábava na oslavu, svatbu nebo večerní grilování

Při kroketové partii každý hráč vždy chvíli hraje, chvíli radí spoluhráči na tahu co má hrát a chvíli sleduje jak protihráči na tahu devastují vše co předtím se spoluhráči vymysleli -)

 

 

Kroket Rockwood
1) Co je ke hře potřeba

Ke hraní kroketu je potřeba travnatý plácek třeba na zahradě nebo v parku, kempu a podobně. Doporučuje se spíše rovinka, ale menší zavlnění je v pohodě. Stromy, studny apod. nevadí, hrají také -) Dále potřebujete jednoho až pět spoluhráčů a kroketový set.

Pravidla kroketu
2) Základní princip hry

Na hrací ploše jsou rozmístěné očíslované branky a dva barevné kolíky. U prvního kolíku se začíná, u druhého končí. Každý hráč má dřevěné kladivo a barevnou hrací kouli. Úderem kladiva do hrací koule se snaží projet postupně všechny branky a nakonec trefit cílový kolík. Hráči se ve hře střídají a vždy hraje jeden, pořadí určuje posloupnost barev, které jsou vyznačené na startovacím kolíku.

Zahradní kroket
3) Hra v týmech

Kroket se správně hraje v týmech. Spoluhráči si pomáhájí, protihráčům se škodí. Hráči můžou za určitých okolností odpalovat cizí koule speciálním úderem (tzv. krokování). Spoluhráče poslat na výhodnou pozici, protihráče třeba do nedalekého křovíčka -) Hra je taktická a napínavá. Přezdívá se jí hra králů nebo také venkovní šachy a v minulosti patřila mezi olympijské disciplíny.

 

 

 

 
Zpět do obchodu